EN 10312 X2CrTi12 Zacht Gehaard (+A) – Hoge-Temperatuur Ferritisch Staal voor Auto-Uitlaten en Gasdetoxificatie
Overzicht
X2CrTi12 is een ferritisch roestvrij staal met een uitstekende schuimweerstand (in lucht tot 800 °C) en een zekere mate van corrosieweerstand. Het materiaal vertoont geen weerstand tegen interkristallijne corrosie, zowel in de geleverde als in de gerlaste toestand. De primaire toepassingen liggen in de autobranche voor uitlaten en componenten van afgasnaachtechnieken. Conform DIN EN 10095 kan dit merk ook als hittebestendig staal worden gebruikt. De lasmethode voor buisfabricatie blijft aan de producent overgelaten.
Eigenschappen
Algemeen
| Eigenschap | Temperatuur | Waarde |
|---|---|---|
| Dichtheid | 20,0 °C | 7,73 g/cm³ |
Mechanisch
| Eigenschap | Temperatuur | Waarde | Opmerking |
|---|---|---|---|
| Elasticiteitsmodulus | 20,0 °C | 217 GPa | |
| Elasticiteitsmodulus | 100,0 °C | 215 GPa | |
| Elasticiteitsmodulus | 200,0 °C | 188 GPa | |
| Elasticiteitsmodulus | 300,0 °C | 164 GPa | |
| Rek | 20,0 °C | 20 % | |
| Rek, dwars | 20,0 °C | 18 % | |
| Hardheid, Brinell | 20,0 °C | 175 HB | |
| Hardheid, Vickers | 20,0 °C | 175 HV | |
| Poissonverhouding | 23,0 °C | 0,3 | Typisch voor ferritisch roestvrij staal |
| Schuifmodulus | 23,0 °C | 77 GPa | Typisch voor ferritisch roestvrij staal |
| Treksterkte | 20,0 °C | 390 - 560 MPa | |
| Treksterkte, dwars | 20,0 °C | 390 - 560 MPa | |
| Strekgrens | 20,0 °C | 190 MPa | |
| Strekgrens, dwars | 20,0 °C | 190 MPa |
Thermisch
| Eigenschap | Temperatuur | Waarde | Opmerking |
|---|---|---|---|
| Uitzettingscoëfficiënt | 20,0 °C | 1,02E-5 1/K | |
| Uitzettingscoëfficiënt | 100,0 °C | 1,05E-5 1/K | |
| Uitzettingscoëfficiënt | 200,0 °C | 1,09E-5 1/K | |
| Uitzettingscoëfficiënt | 300,0 °C | 1,13E-5 1/K | |
| Uitzettingscoëfficiënt | 400,0 °C | 1,16E-5 1/K | |
| Uitzettingscoëfficiënt | 500,0 °C | 1,20E-5 1/K | |
| Uitzettingscoëfficiënt | 600,0 °C | 1,22E-5 1/K | |
| Smeltpunt | 1425 - 1530 °C | Typisch voor ferritisch roestvrij staal | |
| Specifieke warmtecapaciteit | 20,0 °C | 439 J/(kg·K) | |
| Specifieke warmtecapaciteit | 100,0 °C | 474 J/(kg·K) | |
| Specifieke warmtecapaciteit | 200,0 °C | 498 J/(kg·K) | |
| Specifieke warmtecapaciteit | 300,0 °C | 517 J/(kg·K) | |
| Specifieke warmtecapaciteit | 400,0 °C | 538 J/(kg·K) | |
| Specifieke warmtecapaciteit | 500,0 °C | 564 J/(kg·K) | |
| Specifieke warmtecapaciteit | 600,0 °C | 598 J/(kg·K) | |
| Warmteleidingsvermogen | 20,0 °C | 25,9 W/(m·K) | |
| Warmteleidingsvermogen | 100,0 °C | 25,3 W/(m·K) | |
| Warmteleidingsvermogen | 200,0 °C | 25,2 W/(m·K) | |
| Warmteleidingsvermogen | 300,0 °C | 25,2 W/(m·K) | |
| Warmteleidingsvermogen | 400,0 °C | 25,4 W/(m·K) | |
| Warmteleidingsvermogen | 500,0 °C | 25,7 W/(m·K) | |
| Warmteleidingsvermogen | 600,0 °C | 25,9 W/(m·K) | |
| Temperatuurgeleidingscoëfficiënt | 20,0 °C | 7,6 mm²/s | |
| Temperatuurgeleidingscoëfficiënt | 100,0 °C | 6,6 mm²/s | |
| Temperatuurgeleidingscoëfficiënt | 200,0 °C | 6,1 mm²/s | |
| Temperatuurgeleidingscoëfficiënt | 300,0 °C | 5,8 mm²/s | |
| Temperatuurgeleidingscoëfficiënt | 400,0 °C | 5,3 mm²/s | |
| Temperatuurgeleidingscoëfficiënt | 500,0 °C | 4,8 mm²/s | |
| Temperatuurgeleidingscoëfficiënt | 600,0 °C | 4,1 mm²/s |
Elektrisch
| Eigenschap | Temperatuur | Waarde |
|---|---|---|
| Elektrische weerstand | 20,0 °C | 5,59E-7 Ω·m |
| Elektrische weerstand | 100,0 °C | 6,40E-7 Ω·m |
| Elektrische weerstand | 200,0 °C | 7,32E-7 Ω·m |
| Elektrische weerstand | 300,0 °C | 8,17E-7 Ω·m |
| Elektrische weerstand | 400,0 °C | 8,97E-7 Ω·m |
| Elektrische weerstand | 500,0 °C | 9,74E-7 Ω·m |
| Elektrische weerstand | 600,0 °C | 1,05E-6 Ω·m |
Chemische samenstelling
| Element | Waarde |
|---|---|
| Koolstof | 0,03 % |
| Chroom | 10,5 - 12,5 % |
| Mangaan | 1 % |
| Fosfor | 0,04 % |
| Silicium | 1 % |
| Zwelfel | 0,015 % |
| Titaan | 0,65 % |
Metaal
- EN 10088-1 X70CrMo15: Zacht gegloeide nuance voor snijgereedschappen en industriële toepassingen
- X105CrMo17 Zacht Geïmiteerd Staal (EN 10088-1) – Hoge Verharding en Slijtvastheid
- EN 10083-2 Gehalte C50R zacht gegloeid staal (+A) – Hoge sterkte en bewerkbaarheid
- EN 10083-2 Gehalte C55R Zacht Gegloeid Staal – Verbeterde Bewerkbaarheid voor Auto- en Machinebouw
- EN 10269 Gehalte 40CrMoV4-6 Zacht Gegloeid Staal – Ideaal voor Hoogtemperatuurbevestigingselementen
- EN 10269 Gehalte 42CrMo4 Zacht Gegloeid Staal – Hoge Sterkte & Slijtvastheid
- EN 10269 25CrMo4 Zachtgeglode Staal – Hoge Sterkte & Zwaarte voor Auto- en Industriële Toepassingen
- EN 10269 30CrNiMo8 Zachtgeglode Staal (+A) – Ideaal voor Hoge Belasting, Lage Temperatuur
- EN 10269 34CrNiMo6 Zachtgeglode Staal – Hoogprestatie Legering voor Zware Toepassingen
- EN 10088-1 Gehalte X90CrMoV18 – Zacht Gegloeid Staal voor Hoogpresterende Snijgereedschappen
- EN 10095 NiCr22Mo9Nb Oplossingsgeglaste Legering (+A) – Uitstekende Hoge-Temperatuur Corrosieweerstand