EN 10083-2 Gehalte C55R Zacht Gegloeid Staal – Verbeterde Bewerkbaarheid voor Auto- en Machinebouw
Staal C55R is geschikt voor onderdelen die een verbeterde bewerkbaarheid vereisen terwijl de sterkteeigenschappen constant blijven, zoals in de voertuigfabricatie, motor- en machinebouw (bijv. tandwielen, assen, kettenwielen).
Eigenschappen
Algemeen
| Eigenschap | Temperatuur | Waarde |
|---|---|---|
| Dichtheid | 20,0 °C | 7,8 – 7,85 g/cm³ |
Mechanisch
| Eigenschap | Temperatuur | Waarde | Opmerking |
|---|---|---|---|
| Elasticiteitsmodulus | -100,0 °C | 217 GPa | |
| 20,0 °C | 210 – 212 GPa | ||
| 100,0 °C | 205 – 207 GPa | ||
| 200,0 °C | 195 – 199 GPa | ||
| 300,0 °C | 185 – 192 GPa | ||
| 400,0 °C | 175 – 184 GPa | ||
| 500,0 °C | 175 GPa | ||
| 600,0 °C | 164 GPa | ||
| Poissonverhouding | 23,0 °C | 0,29 [-] | Typisch voor medium-koolstofstaal |
| Schuifmodulus | 20,0 °C | 81 GPa |
Thermisch
| Eigenschap | Temperatuur | Waarde | Opmerking |
|---|---|---|---|
| Warmte-uitdijingscoëfficiënt | -100,0 °C | 1,08E-5 1/K | |
| 20,0 °C | 1,19E-5 1/K | ||
| 100,0 °C | 1,11E-5 – 1,25E-5 1/K | ||
| 200,0 °C | 1,21E-5 – 1,3E-5 1/K | ||
| 300,0 °C | 1,29E-5 – 1,36E-5 1/K | ||
| 400,0 °C | 1,35E-5 – 1,41E-5 1/K | ||
| 500,0 °C | 1,45E-5 1/K | ||
| 600,0 °C | 1,49E-5 1/K | ||
| Max. diensttemperatuur | 500 °C | Typisch voor koolstofstaal | |
| Smeltpunt | 1380 – 1514 °C | Typisch voor medium-koolstofstaal | |
| Specifieke warmtecapaciteit | -100,0 °C | 423 J/(kg·K) | |
| 20,0 °C | 460 – 461 J/(kg·K) | ||
| 100,0 °C | 479 J/(kg·K) | ||
| 200,0 °C | 499 J/(kg·K) | ||
| 300,0 °C | 517 J/(kg·K) | ||
| 400,0 °C | 536 J/(kg·K) | ||
| 500,0 °C | 558 J/(kg·K) | ||
| 600,0 °C | 587 J/(kg·K) | ||
| Warmtegeleiding | 20,0 °C | 41,7 – 52 W/(m·K) | |
| 100,0 °C | 43,4 – 50,6 W/(m·K) | ||
| 200,0 °C | 43,2 – 48,1 W/(m·K) | ||
| 300,0 °C | 41,4 – 45,7 W/(m·K) | ||
| 400,0 °C | 39,1 W/(m·K) | ||
| 500,0 °C | 36,7 W/(m·K) | ||
| 600,0 °C | 34,1 W/(m·K) | ||
| Thermische diffusiviteit | 20,0 °C | 11,6 mm²/s | |
| 100,0 °C | 11,3 mm²/s | ||
| 200,0 °C | 10,5 mm²/s | ||
| 300,0 °C | 9,5 mm²/s | ||
| 400,0 °C | 8,3 mm²/s | ||
| 500,0 °C | 7,1 mm²/s | ||
| 600,0 °C | 5,8 mm²/s |
Elektrisch
| Eigenschap | Temperatuur | Waarde |
|---|---|---|
| Elektrische resistiviteit | 20,0 °C | 1,2E-7 – 2,5E-7 Ω·m |
| 100,0 °C | 2,95E-7 Ω·m | |
| 200,0 °C | 3,65E-7 Ω·m | |
| 300,0 °C | 4,53E-7 Ω·m | |
| 400,0 °C | 5,56E-7 Ω·m | |
| 500,0 °C | 6,74E-7 Ω·m | |
| 600,0 °C | 8,13E-7 Ω·m |
Chemische samenstelling
| Element | Waarde |
|---|---|
| Koolstof | 0,52 – 0,60 % |
| Chroom | 0,40 % |
| Koper | 0,30 % |
| Mangaan | 0,60 – 0,90 % |
| Molybdeen | 0,10 % |
| Nikkel | 0,40 % |
| Fosfor | 0,03 % |
| Silicium | 0,10 – 0,40 % |
| Zwavel | 0,02 – 0,04 % |
Metaal
- EN 10088-1 X70CrMo15: Zacht gegloeide nuance voor snijgereedschappen en industriële toepassingen
- X105CrMo17 Zacht Geïmiteerd Staal (EN 10088-1) – Hoge Verharding en Slijtvastheid
- EN 10083-2 Gehalte C50R zacht gegloeid staal (+A) – Hoge sterkte en bewerkbaarheid
- EN 10269 Gehalte 40CrMoV4-6 Zacht Gegloeid Staal – Ideaal voor Hoogtemperatuurbevestigingselementen
- EN 10269 Gehalte 42CrMo4 Zacht Gegloeid Staal – Hoge Sterkte & Slijtvastheid
- EN 10269 25CrMo4 Zachtgeglode Staal – Hoge Sterkte & Zwaarte voor Auto- en Industriële Toepassingen
- EN 10269 30CrNiMo8 Zachtgeglode Staal (+A) – Ideaal voor Hoge Belasting, Lage Temperatuur
- EN 10269 34CrNiMo6 Zachtgeglode Staal – Hoogprestatie Legering voor Zware Toepassingen
- EN 10088-1 Gehalte X90CrMoV18 – Zacht Gegloeid Staal voor Hoogpresterende Snijgereedschappen
- EN 10095 NiCr22Mo9Nb Oplossingsgeglaste Legering (+A) – Uitstekende Hoge-Temperatuur Corrosieweerstand
- EN 10089 55Cr3 Zacht Gegloeid Staal – Hoogpresterende Veren