EN 10269 25CrMo4 Zachtgeglode Staal – Hoge Sterkte & Zwaarte voor Auto- en Industriële Toepassingen
Staal 25CrMo4 is geschikt voor onderdelen met hoge eisen aan sterkte en zwaarte bij middeldikke tot grote warmtebehandeldoorsnedes in voertuig-, motor- en machinebouw (bijv. krukas, stuurknopen, tandwielen). Laagste werktemperatuur: -40 °C. Verder toepasbaar voor bevestigingselementen bij verhoogde en lage temperaturen.
Eigenschappen
Algemeen
| Eigenschap | Temperatuur | Waarde |
|---|---|---|
| Dichtheid | 20,0 °C | 7,83 - 7,85 g/cm³ |
Mechanisch
| Eigenschap | Temperatuur | Waarde | Opmerking |
|---|---|---|---|
| Elastische modulus | -100,0 °C | 217 GPa | |
| 20,0 °C | 212 GPa | ||
| 100,0 °C | 205 - 207 GPa | ||
| 200,0 °C | 195 - 199 GPa | ||
| 300,0 °C | 185 - 192 GPa | ||
| 400,0 °C | 184 GPa | ||
| 500,0 °C | 175 GPa | ||
| 600,0 °C | 164 GPa | ||
| Hardheid, Brinell | 20,0 °C | 212 [-] | |
| Poissonverhouding | 23,0 °C | 0,29 [-] | Typisch voor chroom-molybdeenstaal |
Thermisch
| Eigenschap | Temperatuur | Waarde | Opmerking |
|---|---|---|---|
| Thermische uitdijtingscoëfficiënt | -100,0 °C | 1,05E-5 1/K | |
| 20,0 °C | 1,15E-5 1/K | ||
| 100,0 °C | 1,11E-5 - 1,21E-5 1/K | ||
| 200,0 °C | 1,21E-5 - 1,27E-5 1/K | ||
| 300,0 °C | 1,29E-5 - 1,32E-5 1/K | ||
| 400,0 °C | 1,35E-5 - 1,36E-5 1/K | ||
| 500,0 °C | 1,4E-5 1/K | ||
| 600,0 °C | 1,44E-5 1/K | ||
| Maximale diensttemperatuur, langdurig | -40 - 200 °C | ||
| Smeltpunt | 1382 - 1529 °C | Typisch voor chroom-molybdeenstaal | |
| Specifieke warmtecapaciteit | -100,0 °C | 423 J/(kg·K) | |
| 20,0 °C | 461 J/(kg·K) | ||
| 100,0 °C | 479 J/(kg·K) | ||
| 200,0 °C | 499 J/(kg·K) | ||
| 300,0 °C | 517 J/(kg·K) | ||
| 400,0 °C | 536 J/(kg·K) | ||
| 500,0 °C | 558 J/(kg·K) | ||
| 600,0 °C | 587 J/(kg·K) | ||
| Thermische geleidbaarheid | 20,0 °C | 41 W/(m·K) | |
| 100,0 °C | 11,1 - 42,7 W/(m·K) | ||
| 200,0 °C | 12,1 - 42,8 W/(m·K) | ||
| 300,0 °C | 12,9 - 41,6 W/(m·K) | ||
| 400,0 °C | 39,9 W/(m·K) | ||
| 500,0 °C | 37,8 W/(m·K) | ||
| 600,0 °C | 35,6 W/(m·K) | ||
| Thermische diffusiviteit | 20,0 °C | 11,4 mm²/s | |
| 100,0 °C | 11 mm²/s | ||
| 200,0 °C | 10,3 mm²/s | ||
| 300,0 °C | 9,5 mm²/s | ||
| 400,0 °C | 8,5 mm²/s | ||
| 500,0 °C | 7,3 mm²/s | ||
| 600,0 °C | 6 mm²/s |
Elektrisch
| Eigenschap | Temperatuur | Waarde |
|---|---|---|
| Elektrische resistiviteit | 20,0 °C | 2,54E-7 Ω·m |
| 100,0 °C | 3E-7 Ω·m | |
| 200,0 °C | 3,69E-7 Ω·m | |
| 300,0 °C | 4,51E-7 Ω·m | |
| 400,0 °C | 5,45E-7 Ω·m | |
| 500,0 °C | 6,54E-7 Ω·m | |
| 600,0 °C | 7,78E-7 Ω·m |
Chemische samenstelling
| Element | Waarde |
|---|---|
| Koolstof | 0,22 - 0,29 % |
| Chroom | 0,9 - 1,2 % |
| Mangaan | 0,6 - 0,9 % |
| Molybdeen | 0,15 - 0,3 % |
| Fosfor | 0,03 - 0,04 % |
| Silicium | 0,4 % |
| Zwavel | 0,035 % |
Metaal
- EN 10088-1 X70CrMo15: Zacht gegloeide nuance voor snijgereedschappen en industriële toepassingen
- X105CrMo17 Zacht Geïmiteerd Staal (EN 10088-1) – Hoge Verharding en Slijtvastheid
- EN 10083-2 Gehalte C50R zacht gegloeid staal (+A) – Hoge sterkte en bewerkbaarheid
- EN 10083-2 Gehalte C55R Zacht Gegloeid Staal – Verbeterde Bewerkbaarheid voor Auto- en Machinebouw
- EN 10269 Gehalte 40CrMoV4-6 Zacht Gegloeid Staal – Ideaal voor Hoogtemperatuurbevestigingselementen
- EN 10269 Gehalte 42CrMo4 Zacht Gegloeid Staal – Hoge Sterkte & Slijtvastheid
- EN 10269 30CrNiMo8 Zachtgeglode Staal (+A) – Ideaal voor Hoge Belasting, Lage Temperatuur
- EN 10269 34CrNiMo6 Zachtgeglode Staal – Hoogprestatie Legering voor Zware Toepassingen
- EN 10088-1 Gehalte X90CrMoV18 – Zacht Gegloeid Staal voor Hoogpresterende Snijgereedschappen
- EN 10095 NiCr22Mo9Nb Oplossingsgeglaste Legering (+A) – Uitstekende Hoge-Temperatuur Corrosieweerstand
- EN 10089 55Cr3 Zacht Gegloeid Staal – Hoogpresterende Veren