UGIGRIP® 4362: Hoogpresterend staal met superieure corrosiebestendigheid en Eurocode 8-naleving
Naast hun uitstekende corrosiebestendigheid, die een lange levensduur van constructies over meerdere decennia garandeert, biedt de UGIGRIP®-reeks de volgende voordelen:
- Hogere mechanische eigenschappen dan conventioneel staal, wat het gebruik van kleinere doorsnedes of een reductie in wapening mogelijk maakt (gewichts- en arbeidsbesparing).
- Mechanische eigenschappen – rekgrens en rek bij breuk – die voldoen aan de eisen van Eurocode 8, klasse M, voor aardbevingbestendige constructies.
- Een selectie niet-magnetische roestvrije stalen voor gebouwen waar deze eigenschap vereist is: ziekenhuizen, banken, luchthavens, meteorologische stations, enz.
- Mechanische eigenschappen bij hoge temperatuur – treksterkte en kruip – die die van conventionele stalen overstijgen, wat resulteert in verbeterde brandbestendigheid.
- Een zeer lage warmtegeleiding, wat dit product uitzonderlijke eigenschappen geeft voor de behandeling van warmtebruggen.
Er wordt momenteel een nieuwe geharmoniseerde Europese norm ECISS uitgewerkt. In overeenstemming met de Europese ontwerpcodes in de bouw, voldoen de producten van de UGIGRIP®-reeks aan Eurocode 2 (zie prEN 1992-1-1, sub-paragraaf 4.4.1.2) en Eurocode 3 (zie prEN 1993-1-4).
Eigenschappen
Algemeen
| Eigenschap | Waarde |
|---|---|
| Dichtheid | 7,8 g/cm³ |
Mechanisch
| Eigenschap | Waarde | Opmerking |
|---|---|---|
| Elasticiteitsmodulus | 200 GPa | |
| Rek bij breuk | 5 % | min. |
| Treksterkte | 550 MPa | min. |
Thermisch
| Eigenschap | Waarde | Opmerking |
|---|---|---|
| Warmte-uitzettingscoëfficiënt | 0,000013 1/K | 20 tot 100 °C |
| Warmtegeleiding | 15 W/(m·K) |
Elektrisch
| Eigenschap | Waarde |
|---|---|
| Elektrische resistiviteit | 8,0e-05 Ω·m |
Chemische samenstelling
| Element | Waarde | Opmerking |
|---|---|---|
| Koolstof | 0,03 | max. |
| Chroom | 22,0 - 24,0 % | |
| Koper | 0,1 - 0,6 % | |
| Mangaan | 2,0 | max. |
| Molybdeen | 0,1 - 0,6 % | |
| Nikkel | 3,5 - 5,5 % | |
| Stikstof | 0,05 - 0,2 % | |
| Fosfor | 0,035 | max. |
| Silicium | 1,0 | max. |
| Zwavel | 0,015 | max. |
Technologische eigenschappen
Toepassingsgebieden
In de meest blootgestelde delen van de constructie zijn roestvrije wapeningsstaven de meest efficiënte oplossing om de duurzaamheid van beton te garanderen. Roestvrije wapeningsstaven worden gebruikt voor reparaties en nieuwe werken, gedeeltelijk of volledig ter vervanging van koolstofstalen, zowel in prefab-elementen als bij de uitvoering van in situ gegoten constructies.
Corrosie-eigenschappen
UGIGRIP® is "roestvrij tot de kern", wat betekent dat er geen zorgen hoeven te zijn over de duurzaamheid in de loop van de tijd en geen zorgen over metaalsnijlocaties.
De passieve laag: Roestvrije stalen produceren een zeer dun oxide-oppervlak, bestaande uit chroomoxiden en -hydroxiden van enkele Angström dik. Dit oxide, de zogenoemde passieve laag, beschermt het roestvrije staal tegen externe aanvallen en zorgt voor de corrosiebestendigheid van deze legeringen. De passieve laag vormt een intrinsiek deel van het materiaal, in tegenstelling tot het zink dat door galvaniseren op stalen wordt aangebracht, wat uitlegt waarom roestvrij staal essentiële voordelen heeft. Eenmaal gevormd, is deze laag perfect stabiel, omdat de dikte constant blijft. De passieve laag voorkomt elke uitwisseling tussen het metaal en de buitenwereld: bij een incident op het materiaal (kras, snijden, impact, boren, vervorming, enz.) herstelt deze zich spontaan. Deze zelfherstructurering wordt ook "herpassivering" genoemd.
Kiezen van de meest geschikte gehalte: Alleen door de juiste gehalte te kiezen voor de omgevingsomstandigheden, kan de duurzaamheid van constructies worden verhoogd, afhankelijk van de blootstellingsgebieden. Europese norm EN 206-1 definieert de vijf belangrijkste blootstellingsklassen van betonconstructies. Afhankelijk van de omgeving waaraan het constructiedeel blootstaat, adviseert Ugitech de volgende roestvrijstaalgraden.
Opmerking: De aanbeveling voor de roestvrijstaalgehalte geschiedt ongeacht de kwaliteit (porositeit en doorlatendheid) van het gebruikte beton.
| Blootstellingsklasse | Aanbevolen typen graden | ||
|---|---|---|---|
| DUPLEX | Conventionele graden AISI/EN | ||
| Klasse XC (verkooling) | XC | 1.4062 | 304/4301 |
| Klasse XD (chloriden, niet-mariene chloriden, inclusief wegzout) | XD1 en XD2 | 1.4062 | 304/4301 |
| XD3 | 1.4362 | 316/4401 | |
| Klassen XS (mariene chloriden) | XS1 | 1.4362 | 316/4401 |
| XS2 en XS3 | 1.4462 | ||
| Klasse XF (vorst/dooien met ontdooiingsmiddel) | XF1 en XF2 | 1.4362 | 316/4401 |
| XF3 en XF4 | 1.4462 | ||
| Klasse XA (chemische aanval) | XA1 | 1.4362 | 316/4401 |
| XA2 en XA3 | 1.4462 | ||
Geometrie van geprofileerde wapeningsstaven
UGIGRIP®-wapeningsstaven zijn van het type bolted rebar: gebolste staven tonen ten minste twee boltvelden met een uniforme afstand. Zij kunnen met of zonder ribben zijn; wanneer ribben aanwezig zijn, mag hun hoogte (a') niet meer dan 0,15 d bedragen (d = nominale diameter van de staaf).
Opmerking: De hellingshoek van de boltten op de lengteas van het product moet liggen tussen 35° en 75°. In elke diametrale vlak moet de hellingshoek van de zijkanten van de boltten met de generatrice van de kern in dat vlak groter of gelijk zijn aan 45°.
Bolt-hoogte en -afstand
| Nominale diameter (d) mm | Bolthoogte (h) mm | Afstand tussen boltten (c) mm | ||
|---|---|---|---|---|
| Min. | Max. | Min. | Max. | |
| 5 | 0,25 | 0,50 | 2,5 | 5,0 |
| 6 | 0,30 | 0,60 | 3,0 | 6,0 |
| 7 | 0,35 | 0,70 | 3,5 | 7,0 |
| 8 | 0,40 | 0,80 | 4,0 | 8,0 |
| 9 | 0,45 | 0,90 | 4,5 | 9,0 |
| 10 | 0,50 | 1,00 | 5,0 | 10,0 |
| 12 | 0,60 | 1,20 | 6,0 | 12,0 |
| 14 | 0,70 | 1,40 | 7,0 | 14,0 |
| 16 | 0,80 | 1,60 | 8,0 | 16,0 |
| 20 | 1,00 | 2,00 | 10,0 | 20,0 |
| 25 | 1,25 | 2,50 | 12,5 | 25,0 |
| 32 | 1,60 | 3,20 | 16,0 | 32,0 |
| 40 | 2,00 | 4,00 | 20,0 | 40,0 |
| 50 | 2,50 | 5,00 | 25,0 | 50,0 |
De bolthoogte moet liggen tussen 0,05 d en 0,1 d; de boltafstand tussen 0,5 d en 1,0 d (d = nominale diameter van het product).
Vormfactoren
De normen vereisen eigenschappen van de stafoppervlakte die staal/beton-hechting garanderen. De eisen betreffen minimumwaarden, voor bolthoogte of diepte van inkeping, of de "relatieve oppervlakte" van de boltten (fR). De boltvormfactor moet voldoen aan de eisen in de onderstaande tabel, afhankelijk van de nominale diameter van het product.
| Nominale diameter van de staaf (d) mm | Min. fR |
|---|---|
| 5 en 6 | 0,039 |
| 7 en 8 | 0,045 |
| 9 en 10 | 0,052 |
| 12 tot 50 | 0,056 |
Massa per lengte-eenheid van roestvrije wapeningsstaven
| Diameter | Nominale doorsnede | Dichtheid 7,8 kg/dm³ | Dichtheid 7,9 kg/dm³ | Dichtheid 8,0 kg/dm³ |
|---|---|---|---|---|
| 1.4062-1.4362-1.4462 | 304/4301 | 316/4401 | ||
| 4 | 12,6 | 0,097 | 0,098 | 0,099 |
| 5 | 19,6 | 0,151 | 0,153 | 0,155 |
| 6 | 28,3 | 0,218 | 0,221 | 0,224 |
| 8 | 50,3 | 0,387 | 0,392 | 0,397 |
| 10 | 78,5 | 0,605 | 0,613 | 0,621 |
| 12 | 113 | 0,871 | 0,882 | 0,893 |
| 14 | 154 | 1,185 | 1,200 | 1,215 |
| 16 | 201 | 1,548 | 1,568 | 1,588 |
| 20 | 314 | 2,419 | 2,450 | 2,481 |
| 25 | 491 | 3,78 | 3,828 | 3,877 |
| 32 | 804 | 6,193 | 6,272 | 6,352 |
| 40 | 1257 | 9,676 | 9,800 | 9,924 |
Productmarkering
De door Ugitech geproduceerde producten worden individueel gerefereerd volgens de productielocatie. Deze markering wordt regelmatig aangebracht op de rollen en staven die door Ugitech worden geproduceerd:
- Koudgewalste producten: 0-4-7-3
- Warmgewalste producten: 0-3-7-3
Standaardproducten
UGIGRIP®-producten kunnen in diverse vormen worden geleverd:
- Geprofileerde draadrollen
- Geprofileerde staven
- Gelaste netten
- Gestandaardiseerde wapeningsstaven
- Op maat gebogen armaturen
- Bindingdraad Ø 0,8 mm of 1,2 mm
| UGIGRIP®-reeks | Kenmerken | Toleranties | ||
|---|---|---|---|---|
| Koud geprofileerd | Staven | Diameter 6 tot 25 | Tot 12.000 mm | +100/-0 mm |
| Rollen | Diameter 6 tot 14 | Rollen, 1000/2000 kg | +/- 15% | |
| Warm geprofileerd | Staven | Diameter 32 tot 40 | Tot 11.700 mm | |
Overige afmetingen op aanvraag.
Lassen
UGIGRIP® roestvrije stalen zijn lasbaar met alle typen processen die gebruikt worden voor het lassen van wapeningsstalen (elektrische ontlading, wrijving, weerstand, massieve draad of gevulde draad MIG, bekleed elektrode boog, enz.).
Metaal
- 14 Belangrijke Mechanische Eigenschappen van Materialen: Een Praktische Gids
- AMPCO® 25 Smedeproducten: Hoogpresterende Legering voor Superieure Vormmaterialen
- UGICHROM® 4462: High-Performance Micro-Fissure Chroomplating voor Hydraulische & Pneumatische Systemen
- UGICHROM® 4362 – Premium Micro-Fissure Chroomgeplate Roestvrij Staal voor Hydraulische & Pneumatische Toepassingen
- Bainidur® 1300 – Het Laag-kraak, Hoogsterkte Smeederlegering
- Bainidur® 7980 CN: Premium Laag-gelegerd Staal voor Superieure Onthaarding & Koolstofnitridering
- UGICHROM® 4460: Ultra-duurzame Chroomgeplateerd Roestvrij Staal voor Hydraulische & Pneumatische Toepassingen
- Printdur® 4404: 316L Roestvrij Staal voor Additive Manufacturing
- UGIGRIP® 4462: Premium Corrosiebestendig Staal voor Duurzame, Kosten-efficiënte Constructies
- Uitgebreide gids tot technische materialen: Algemene, fysieke en mechanische eigenschappen
- C#-eigenschappen: een complete gids