EN 10263-4 Gehalte 22B2 Staal – Gegloeid voor Gesferoidiseerde Carbiden en Precisiedraaien
Het koudopperbare staal 22B2 kan met een medium tot hoge vormingsgraad koudgevormd worden volgens de gebruikelijke vormingsmethoden. Het wordt toegepast voor schroeven, bouten en geperste onderdelen van sterkteklasse 8.8 in de dikke en middelgrote afmetingsrange.
Eigenschappen
Algemeen
| Eigenschap | Temperatuur | Waarde |
|---|---|---|
| Dichtheid | 20,0 °C | 7,82 g/cm³ |
Mechanisch
| Eigenschap | Temperatuur | Waarde | Opmerking |
|---|---|---|---|
| Elasticiteitsmodulus | -100,0 °C | 217 GPa | |
| 20,0 °C | 212 GPa | ||
| 100,0 °C | 207 GPa | ||
| 200,0 °C | 199 GPa | ||
| 300,0 °C | 192 GPa | ||
| 400,0 °C | 184 GPa | ||
| 500,0 °C | 175 GPa | ||
| 600,0 °C | 164 GPa | ||
| Poissonverhouding | 23,0 °C | 0,29 [-] | Typisch voor laagkoolstofstaal |
| Zetting na breuk | 20,0 °C | 64 % | |
| Schuifmodulus | 23,0 °C | 82 GPa | Typisch voor laagkoolstofstaal |
| Treksterkte | 20,0 °C | 500 MPa |
Thermisch
| Eigenschap | Temperatuur | Waarde | Opmerking |
|---|---|---|---|
| Uitzettingscoëfficiënt | -100,0 °C | 1,08E-5 1/K | |
| 20,0 °C | 1,19E-5 1/K | ||
| 100,0 °C | 1,25E-5 1/K | ||
| 200,0 °C | 1,30E-5 1/K | ||
| 300,0 °C | 1,36E-5 1/K | ||
| 400,0 °C | 1,41E-5 1/K | ||
| 500,0 °C | 1,45E-5 1/K | ||
| 600,0 °C | 1,49E-5 1/K | ||
| Maximale diensttemperatuur | 500 °C | Typisch voor koolstofstaal | |
| Smeltpunt | 1480 - 1526 °C | Typisch voor laagkoolstofstaal | |
| Specifieke warmtecapaciteit | -100,0 °C | 423 J/(kg·K) | |
| 20,0 °C | 461 J/(kg·K) | ||
| 100,0 °C | 479 J/(kg·K) | ||
| 200,0 °C | 499 J/(kg·K) | ||
| 300,0 °C | 517 J/(kg·K) | ||
| 400,0 °C | 536 J/(kg·K) | ||
| 500,0 °C | 558 J/(kg·K) | ||
| 600,0 °C | 587 J/(kg·K) | ||
| Warmtegeleidingscoëfficiënt | 20,0 °C | 39,6 W/(m·K) | |
| 100,0 °C | 41,0 W/(m·K) | ||
| 200,0 °C | 41,0 W/(m·K) | ||
| 300,0 °C | 39,9 W/(m·K) | ||
| 400,0 °C | 38,1 W/(m·K) | ||
| 500,0 °C | 35,9 W/(m·K) | ||
| 600,0 °C | 33,6 W/(m·K) | ||
| Thermische diffusiviteit | 20,0 °C | 11 mm²/s | |
| 100,0 °C | 10,6 mm²/s | ||
| 200,0 °C | 9,9 mm²/s | ||
| 300,0 °C | 9,0 mm²/s | ||
| 400,0 °C | 8,1 mm²/s | ||
| 500,0 °C | 6,9 mm²/s | ||
| 600,0 °C | 5,7 mm²/s |
Elektrisch
| Eigenschap | Temperatuur | Waarde |
|---|---|---|
| Elektrische resistiviteit | 20,0 °C | 2,63E-7 Ω·m |
| 100,0 °C | 3,12E-7 Ω·m | |
| 200,0 °C | 3,85E-7 Ω·m | |
| 300,0 °C | 4,70E-7 Ω·m | |
| 400,0 °C | 5,71E-7 Ω·m | |
| 500,0 °C | 6,88E-7 Ω·m | |
| 600,0 °C | 8,25E-7 Ω·m |
Magnetisch
| Eigenschap | Waarde | Opmerking |
|---|---|---|
| Curietemperatuur | 770 °C | Typisch voor laagkoolstofstaal |
Chemische samenstelling
| Element | Waarde |
|---|---|
| Broom | 0,001 - 0,005 % |
| Koolstof | 0,19 - 0,25 % |
| Mangaan | 0,5 - 0,8 % |
| Fosfor | 0,04 % |
| Silicium | 0,4 % |
| Zwavel | 0,035 % |
Metaal
- EN 10263-4 41Cr4 – Geanneald voor Gesferoidiseerde Carbiden & Precisiedraaien
- EN 10263-4: Gehalte 42CrMo4 Staal – Geanst voor Gesferoidiseerde Carbiden en Precisiedraaien
- EN 10263-4 Gehalte 46Cr2: Geanst voor Gesferoidiseerde Carbiden & Precisiedraaien
- EN 10263-3 Gehalte 17Cr3 – Geoptimaliseerde Glowing voor Gesferoidiseerde Carbiden en Precisie Draaien
- EN 10263-3 Graad 20MoCr4 Staal – Aangebrand voor Gesferoidiseerde Karbiden en Precisiedraaien
- EN 10263-4 Graad 30CrNiMo8 Staal: Aangebrand voor Gesferoidiseerde Karbiden & Precisiedraaien
- EN 10263-4 Gehalte 34Cr4 Staal – Geaald met Gesferoidiseerde Carbiden voor Zeskante Schroeven
- EN 10263-4 Gehalte 34CrNiMo6 – Geaald voor Gesferoidiseerde Carbiden, Ideaal voor Hoogsterkte Schroeven & Zware Extrusies
- EN 10263-4 Gehalte 37Cr4: Afgelost voor Gesferoidiseerde Carbiden en Precisiedraaien
- EN 10263‑4 Gehalte 38Cr2 – Afgelost voor Gesferoidiseerde Carbiden & Precisiedraaien
- EN 10263-3 16MnCr5 Geanst voor Gesferoïdeerde Carbiden – Ideaal voor Schroeven, Moeren en Tandwielonderdelen