EN 10083-2 Gehalte C35 Aangeharden & Aangelaagd Staal – Ideaal voor Hoogsterkte Auto- & Industriële Toepassingen
Staal C35 is geschikt voor onderdelen met iets hogere sterkte-eisen en nog lage rek-eisen in de voertuigbouw, motor- en machinebouw (bijv. tandwielen, bouten, koppelingsdelen). Laagste werktemperatuur -25 °C, gunstig Kriechgedrag tot 480 °C.
Eigenschappen
Algemeen
| Eigenschap | Temperatuur | Waarde |
|---|---|---|
| Dichtheid | 20,0 °C | 7,82 - 7,85 g/cm³ |
Mechanisch
| Eigenschap | Temperatuur | Waarde | Opmerking |
|---|---|---|---|
| Elasticiteitsmodulus | -100,0 °C | 217 GPa | |
| 20,0 °C | 210 - 212 GPa | ||
| 100,0 °C | 205 - 207 GPa | ||
| 200,0 °C | 195 - 199 GPa | ||
| 300,0 °C | 185 - 192 GPa | ||
| 400,0 °C | 175 - 184 GPa | ||
| 500,0 °C | 175 GPa | ||
| 600,0 °C | 164 GPa | ||
| Rek | 20,0 °C | 17 - 20 % | |
| Poisson's ratio | 23,0 °C | 0,29 [-] | Typisch voor medium koolstofstaal |
| Krimping | 20,0 °C | 40 - 50 % | |
| Schuifmodulus | 20,0 °C | 81 GPa | |
| Treksterkte | 20,0 °C | 550 - 780 MPa | |
| Strekgrens | 20,0 °C | 320 - 430 MPa |
Thermisch
| Eigenschap | Temperatuur | Waarde | Opmerking |
|---|---|---|---|
| Warmteuitdingscoëfficiënt | -100,0 °C | 1,08E-5 1/K | |
| 20,0 °C | 1,19E-5 1/K | ||
| 100,0 °C | 1,11E-5 - 1,25E-5 1/K | ||
| 200,0 °C | 1,21E-5 - 1,3E-5 1/K | ||
| 300,0 °C | 1,29E-5 - 1,36E-5 1/K | ||
| 400,0 °C | 1,35E-5 - 1,41E-5 1/K | ||
| 500,0 °C | 1,45E-5 1/K | ||
| 600,0 °C | 1,49E-5 1/K | ||
| Max. diensttemperatuur | 500 °C | Typisch voor koolstofstaal | |
| Max. diensttemperatuur, langdurig | -25 - 480 °C | ||
| Smeltpunt | 1380 - 1514 °C | Typisch voor medium koolstofstaal | |
| Specifieke warmtecapaciteit | -100,0 °C | 423 J/(kg·K) | |
| 20,0 °C | 460 - 461 J/(kg·K) | ||
| 100,0 °C | 479 - 480 J/(kg·K) | ||
| 200,0 °C | 499 - 520 J/(kg·K) | ||
| 300,0 °C | 517 J/(kg·K) | ||
| 400,0 °C | 536 - 610 J/(kg·K) | ||
| 500,0 °C | 558 J/(kg·K) | ||
| 600,0 °C | 587 J/(kg·K) | ||
| Warmteleidingsvermogen | 20,0 °C | 48 - 50 W/(m·K) | |
| 100,0 °C | 48,9 - 51 W/(m·K) | ||
| 200,0 °C | 47,5 - 48,2 W/(m·K) | ||
| 300,0 °C | 44,7 - 45,6 W/(m·K) | ||
| 400,0 °C | 41,6 W/(m·K) | ||
| 500,0 °C | 38,6 W/(m·K) | ||
| 600,0 °C | 35,5 W/(m·K) | ||
| Thermische diffusiviteit | 20,0 °C | 13,3 mm²/s | |
| 100,0 °C | 12,6 mm²/s | ||
| 200,0 °C | 11,5 mm²/s | ||
| 300,0 °C | 10,2 mm²/s | ||
| 400,0 °C | 8,9 mm²/s | ||
| 500,0 °C | 7,5 mm²/s | ||
| 600,0 °C | 6 mm²/s |
Elektrisch
| Eigenschap | Temperatuur | Waarde |
|---|---|---|
| Elektrische weerstand | 20,0 °C | 1,2E-7 - 2,17E-7 Ω·m |
| 100,0 °C | 2,62E-7 Ω·m | |
| 200,0 °C | 3,32E-7 Ω·m | |
| 300,0 °C | 4,2E-7 Ω·m | |
| 400,0 °C | 5,23E-7 Ω·m | |
| 500,0 °C | 6,41E-7 Ω·m | |
| 600,0 °C | 7,8E-7 Ω·m |
Chemische samenstelling
| Element | Waarde |
|---|---|
| Koolstof | 0,32 - 0,39 % |
| Chroom | 0,4 % |
| Koper | 0,3 % |
| Mangaan | 0,5 - 0,8 % |
| Molybdeen | 0,1 % |
| Nikkel | 0,4 % |
| Fosfor | 0,05 % |
| Silicium | 0,1 - 0,4 % |
| Zwavel | 0,045 % |
Metaal
- EN 10137-2 Gehalte S890QL – Hoogsterkte Vergulde & Aangelaten Staal voor Zware Toepassingen
- EN 10137-3 Gehalte S500A: Aangehaarde en Afgeloten Fijnkorrelig Staal voor Structurele Toepassingen
- EN 10083-1 Gehalte 51CrV4: Aangehaarde & Aangelaten Staal (QT)
- EN 10213 G17CrMo9-10 – Aangehaarde en aangelaten (QT) staal voor hoge-temperatuursoepassingen
- EN 10085 Gehalte 15CrMoV5.9: Aangehaard & Aangelaagd Staal voor Duurzame Machineonderdelen
- EN 10085 Gehalte 31CrMo12 – Hoogpresterend Afgedaan & Aangelaaid Staal voor Zware Toepassingen
- EN 10216-2 Grade 11CrMo9-10 Aangehaard & Aangelaste Naadloze Buizen – Hoge Temperatuur & Druk
- EN 10083-2 Gehalte C60R Aangedikt & Aangelaagd Staal - Hoge Sterkte & Bewerkbaarheid voor Auto- & Industriële Toepassingen
- EN 10083-2 Gehalte 28Mn6 Staal - Aangedikt & Aangelaagd voor Auto- & Machine-toepassingen
- EN 10297-1 Gehalte C35 Aangedikt & Aangelaagd Staal: Belangrijkste Eigenschappen & Prestaties
- EN 10083-2 Grade C40E: Aangetrokken & Aangelaten Staal voor Warmtebestende Toepassingen